Při řešení problematiky EMC rušení jste se pravděpodobně setkali s komponentami pro ochranu zařízení proti rušení šířenému po vedení a vzduchem. Stíněné kabely, rozváděče s kovovými kabelovými průchodkami a stínicí spony jsou běžnou výbavou elektrických zařízení. Alternativou ke konvenčním EMC průchodkám jsou dělené rámečky EMC-KEL-DS německého výrobce icotek GmbH, které zajistí kombinovanou ochranu proti rušení ve vedení i vzduchu přímo v místě průchodu stěnou rozváděče a současně umožní zavádět kabely vybavené konektory s výsledným krytím IP55.

EMC-KEL

Kombinované průchodkové rámečky EMC-KEL-DS jsou vysoce vodivé a mají velmi kvalitní povrchovou úpravu odolnou proti poškrábání. Do pokovených rámečků se osazuje kabeláž pomocí vložek EMC-KT, které jsou vyrobeny z vodivého elastomeru. Kontakt s opletením kabelu je díky tomu rovnoměrný po celém obvodu. Mezi rámečkem a kovovou stěnou zařízení je instalováno vodivé těsnění, které je součástí dodávky. Rušení šířené vzduchem stejně jako rušení šířené po vedení je díky tomu stíněno přímo kabelovým rámečkem s vložkami. Druhá řada průchodkových vložek KT pak zajišťuje mechanické upevnění a krytí dle ČSN EN 60529.

KEL-EMC

Produktová řada nabízí několik velikostí rámečků s různým počtem pozic na vložky, v případě malých zařízení je vhodnější provedení EMC-KVT-DS do kulatých výřezů. Díky tomu lze montáž přizpůsobit individuálním požadavkům a lze ji kombinovat i s jinými produktovými řadami. Systém je velmi variabilní, robustní, spolehlivě upevní kabely proti vytažení, vyniká vysokou hustotou montáže v porovnání s konvenčními EMC průchodkami a významně zkracuje montáž

EMC-KEL