Průchodkové vložky KT-M pro patice konektorů

Technologie moderních elektrických strojů vyžaduje rozsáhlou instalaci kabelů. Na jednom zařízení je potřeba osadit standardní elektrické rozvody, pneumatické hadice, sběrnicové linky, napájecí kabely a řadu senzorů. Pokud se tyto komponenty protahují stěnou zařízení, lze díky modulárním průchodkovým systémům zajistit potřebné krytí celého svazku, a v některých případech i ochranu proti EMC rušení. Zajímavým rozšířením takové montáže je možnost vybavit průchodkový rámeček vložkou pro patice prefabrikovaných konektorů. Příkladem jsou vložky KT-M německého výrobce rozváděčové techniky icotek GmbH.

obr1.jpg

Kabelové vložky KT-M lze instalovat do všech průchodkových systémů KEL, mají stejné rozměry jako standardní velké vložky. Díky pružnému těsnění a tělu z polyamidu zajišťují vložky dostatečné mechanické upevnění, odolnost proti vibracím a současně krytí IP65 dle ČSN EN 60529. V těle vložky je předlisovaný vnitřní metrický závit. K dispozici jsou velikosti M12×1,0; M16×1,5; M20×1,5; M25×1,5 a záslepka s využitelnou plochou 24×24 mm a tloušťkou stěny 6 mm. Všechny použité materiály jsou samozhášivé, bez halogenu a silikonu, odolné vůči UV záření a jsou určeny pro teploty od -40 °C do +90 °C.

obr2.jpg

Instalací konektorů přímo do průchodky odpadá nutnost přípravy dalších samostatných otvorů. Patici lze kdykoliv nahradit záslepkou či kabelem. V případě plánovaných zákaznických úprav lze nechat volné pozice v rámečku a kdykoliv doplnit patici, kompenzátor tlaku, kabel či hadici bez vrtání do zařízení. Vložky KT-M jsou určeny především pro signální, datové, napájecí nebo hybridní konektory, které se jednoduše našroubují do závitu KT-M, ale vznikají další řešení dle požadavků od zákazníků.

obr3.jpg

Pro podrobnější informace k průchodkovým systémům, případně k dalším výrobkům, zavítejte na stánek 2.31 v hale P na veletrhu AMPER.

Oskom > Aktuality > Průchodkové vložky KT-M pro patice konektorů