Ovládací panely a nosná ramena TEKNOKOL

Ovládání moderních elektrických zařízení vyžaduje rozhraní mezi strojem a člověkem, na kterém jsou k dispozici ovládací prvky, displeje, vstupní periferie a výstupy monitorovacích přístrojů. Aby obsluha měla v každém okamžiku vše pod dohledem, je potřeba mít rozhraní na přístupném místě a nastavitelné pro různé situace. Z toho důvodu se využívají systémy nosných ramen a otočných ovládacích panelů, jako je například novinka v našem sortimentu TEKNOKOL.

 teknokolpanel.jpg

Základní částí systému jsou hliníkové profily dostupné ve třech velikostech, s nosnostmi 40, 60, resp. 120 kg/m. Ke každé z nich je k dispozici řada pevných a otočných spojek, které umožňují vytvarovat rameno přesně dle potřeb konkrétního zařízení. Díky spojkám, které umožňují nejen rotaci v úhlu až 315°, ale i náklon v rozsahu ±45°, je možné snadno nastavit pozici a vyrovnat vodorovnost ovládacího rozhraní s následnou aretací. Nosná ramena mají strukturovaný profil pro co největší tuhost, je jimi možné provést kabeláž a lze je vybavit signálními světly. Pro samostatně stojící rozhraní jsou v sortimentu ocelové fixní sloupky, případně mobilní kiosky.

obr2.jpg

Ovládací panely jsou k dispozici v hloubkách od 60 do 240 mm a lze je upravit dle požadavků zákazníka. Čelní plech o tloušťce 2 mm případně 3 mm lze opracovat dle dodaného DWG výkresu. Součástí příslušenství jsou rukojeti, podvěsný panel pro klávesnice, případně spojka pro monitory s VESA přírubou. Pohodlný přístup do panelu umožňují zámky a široce otevíratelné panty, případně lze zvolit variantu se šroubovacím zadním plechem. Celohliníkové provedení panelů je vhodné pro pasivní chlazení elektroniky, případně lze navrhnout provedení s ventilací.

Patentovaný systém TEKNOKOL je neustále inovován s ohledem na požadavky trhu, tím nejnovějším prvkem bude koncem roku tzv. “lifting system“, tedy zařízení umožňující plynulý svislý pohyb ovládacího panelu.

 

Katalog TEKNOKOL

Oskom > Aktuality > Ovládací panely a nosná ramena TEKNOKOL