O Nás

1991

Společnost E. Dold & Söhne KG je prvním obchodním partnerem budoucí společnosti OS-KOM spol. s r.o. Ing. Jaroslav Štáhl se tak ještě jako fyzická osoba stává zástupcem německého výrobce kontrolní, řídicí a reléové techniky na československém trhu.

1992

V dubnu 1992 zakládají Hana a Jaroslav Štáhlovi, spolu s dalším společníkem, firmu OS-KOM spol. s r.o.

1994

Firma OS-KOM začíná spolupracovat se společností FELS S.A. na poli trolejového napájení a vstupuje tím na trh zvedací, manipulační a jeřábové techniky.

2000

Spoluprací se společností Hetronic Steuersysteme GmbH se nedílnou součástí výrobkového portfolia firmy OS-KOM stávají rádiová dálková ovládání.

2001

Manželé Štáhlovi odkupují podíly zbývajících společníků a OS-KOM tak je ryze českou rodinnou firmou. Přijetím návrhu na spolupráci se společností CAVOTEC Group se sortiment OS-KOM rozšiřuje o pružinové a motorové navíjecí kabelové a hadicové bubny, kroužkové sběrače, rotační translátory Aurotac a Mercotac, průmyslové konektory, flexibilní kryty kabelových kanálů, energetické řetězy a komponenty a zařízení pro dodávku 400 Hz proudu pro letadla.

2003

V tomto roce firmu OS-KOM s nabídkou spolupráce oslovila německá společnost Icotek. Na trh tak OS-KOM začíná dodávat inovativní systém kabelových dělených průchodek a kabelové šroubové průchodky, lišty pro odlehčení v tahu, EMC - stínicí spony a EMC - lišty pro uchycení kabelů apod. pro výrobce rozváděčů, pracovních strojů a zařízení.

2006

Nabídku komponent pro napájení pohyblivých zařízení, manipulační a jeřábovou techniku nově doplňují kabelové vozíky společnosti Ralf Brinkmann spolu s příslušenstvím.

2008

OS-KOM vstupuje na trh s provzdušňovacím systémem newair a filtračním zařízením newfilt firmy Pfleiderer Water Systems pro obor čistíren komunálních a odpadních vod.

2009

V návaznosti na nákup výrobních závodů Dabico L.t.d. a Meyerinck GmbH společností Cavotec Group se rozšiřuje výrobkové portfolio OS-KOM o stroje a zařízení pro manipulaci s benzínem na letištích resp. kapalinami např. v chemickém, petrochemickém nebo potravinářském průmyslu.

2011

Nákupem americké výrobní firmy INET US Inc. rozšířila partnerská firma Cavotec Group výrobkové portfolio v oblasti letištní techniky o mobilní a stacionární frekvenční měniče pro civilní a vojenská letiště. Ukončena byla spolupráce s firmou Hetronic.

2014

Se záměrem koncentrovat se na hlavní obor našeho podnikání, tj. prodej elektrokomponent a elektrozařízení, jsme ukončili spolupráci s firmou Ingtec Pneumacon.

2015

Pan Ing. Roman Fillette se stal jednatelem a spolumajitelem společnosti.

2017

V lednu 2017 jsme akceptovali nabídku výrobce rádiových dálkových ovládání firmy Autec srl, abychom rozšířili nabídku firmy OS-KOM a doplnili trh RDO v ČR a SR.

2019

Začátkem roku 2019 jsme začali na Českém trhu zastupovat výrobce Systému nosných ramen a ovládacích panelů, firmu TEKNOKOL.

msv2019.jpg

Za své úspěchy vděčí OS-KOM nejen usilovné práci a trvalému úsilí majitelů firmy a jejich kolegů, ale také důvěře svých zákazníků. Hlavní motivací do budoucna zůstává snaha co nejlépe obsloužit současné i budoucí zákazníky a nezklamat tak dlouhodobě budovanou pověst korektního a spolehlivého partnera.

Oskom > Horní menu > O Nás