O Nás

1991

Společnost E. Dold & Söhne KG je prvním obchodním partnerem budoucí společnosti OS-KOM spol. s r.o. Ing. Jaroslav Štáhl se tak ještě jako fyzická osoba stává zástupcem německého výrobce kontrolní, řídicí a reléové techniky na československém trhu.

hs+js2.jpg

1992
V dubnu 1992 zakládají Hana a Jaroslav Štáhlovi, spolu s dalším společníkem, firmu OS-KOM spol. s r.o.

1994
Firma OS-KOM začíná spolupracovat se společností FELS S.A. na poli trolejového napájení a vstupuje tím na trh zvedací, manipulační a jeřábové techniky.

2000
Spoluprací se společností Hetronic Steuersysteme GmbH se nedílnou součástí výrobkového portfolia firmy OS-KOM stávají rádiová dálková ovládání.

2001
Manželé Štáhlovi odkupují podíly zbývajících společníků a OS-KOM tak je ryze českou rodinnou firmou.
Přijetím návrhu na spolupráci se společností CAVOTEC Group se sortiment OS-KOM rozšiřuje o pružinové a motorové navíjecí kabelové a hadicové bubny, kroužkové sběrače, rotační translátory Aurotac a Mercotac, průmyslové konektory, flexibilní kryty kabelových kanálů, energetické řetězy a komponenty a zařízení pro dodávku 400 Hz proudu pro letadla.

2003
V tomto roce firmu OS-KOM s nabídkou spolupráce oslovila německá společnost Icotek. Na trh tak OS-KOM začíná dodávat inovativní systém kabelových dělených průchodek a kabelové šroubové průchodky, lišty pro odlehčení v tahu, EMC - stínicí spony a EMC - lišty pro uchycení kabelů apod. pro výrobce rozváděčů, pracovních strojů a zařízení.

2006
Nabídku komponent pro napájení pohyblivých zařízení, manipulační a jeřábovou techniku nově doplňují kabelové vozíky společnosti Ralf Brinkmann spolu s příslušenstvím.

2007
OS-KOM spol. s r.o. slaví 15. výročí úspěšného působení firmy na trhu.

2008
OS-KOM vstupuje na trh s provzdušňovacím systémem newair a filtračním zařízením newfilt firmy Pfleiderer Water Systems pro obor čistíren komunálních a odpadních vod.

2009
V návaznosti na nákup výrobních závodů Dabico L.t.d. a Meyerinck GmbH společností Cavotec Group se rozšiřuje výrobkové portfolio OS-KOM o stroje a zařízení pro manipulaci s benzínem na letištích resp. kapalinami např. v chemickém, petrochemickém nebo potravinářském průmyslu.

2010
V rámci snahy o co nejlepší služby na poli dálkových rádiových ovládání přistupuje OS-KOM na spolupráci se společnosti Cavotec Micro-control a současně rakouským výrobcem Funktechnik Seidl.

amper17.jpg

2011
Nákupem americké výrobní firmy INET US Inc. rozšířila partnerská firma Cavotec Group výrobkové portfolio v oblasti letištní techniky o mobilní a stacionární frekvenční měniče pro civilní a vojenská letiště. Ukončena byla spolupráce s firmou Hetronic.

2014
Se záměrem koncentrovat se na hlavní obor našeho podnikání, tj. prodej elektrokomponent a elektrozařízení, jsme ukončili spolupráci s firmou Ingtec Pneumacon.

2015
Pan Ing. Roman Fillette se stal jednatelem a spolumajitelem společnosti.

2017
V lednu 2017 jsme akceptovali nabídku výrobce rádiových dálkových ovládání firmy Autec srl, abychom rozšířili nabídku firmy OS-KOM a doplnili trh RDO v ČR a SR.

2019
Začátkem roku 2019 jsme začali na Českém trhu zastupovat výrobce Systému nosných ramen a ovládacích panelů, firmu TEKNOKOL.

Za své úspěchy vděčí OS-KOM nejen usilovné práci a trvalému úsilí majitelů firmy a jejich kolegů, ale také důvěře svých zákazníků. Hlavní motivací do budoucna zůstává snaha co nejlépe obsloužit současné i budoucí zákazníky a nezklamat tak dlouhodobě budovanou pověst korektního a spolehlivého partnera.

Hana a Jaroslav Štáhlovi, Roman Fillette

Oskom > Horní menu > O Nás