Průchodky s ochranou proti EMC rušení

Pokud jste nuceni řešit problematiku EMC rušení, jistě jste se již setkali s komponentami pro ochranu zařízení proti rušení šířenému po vedení a vzduchem. Kabely vybavené stíněním, rozváděče s kovovými kabelovými průchodkami, případně stínicí spony jsou již běžnou výbavou elektrických zařízení. Zajímavou alternativou ke konvenčním EMC průchodkám jsou dělené rámečky EMC-KEL německého výrobce icotek GmbH, které zajistí ochranu proti rušení v místě průchodu stěnou rozváděče a současně umožní zavádět kabely vybavené konektorem s výsledným krytím až IP66.

 emc-kel-e5.jpg

Kabelové rámečky EMC-KEL jsou vysoce vodivé a mají velmi kvalitní povrchovou úpravou odolnou proti poškrábání. Do pokovených rámečků se instaluje kabeláž pomocí vložek EMC-KT, které jsou vyrobeny z vodivého elastomeru. Kontakt s opletením kabelu je díky tomu rovnoměrný po celém obvodu. Mezi rámečkem EMC-KEL a kovovou stěnou zařízení je instalováno vodivé těsnění, které je standardně součástí dodávky. Rušení šířené vzduchem stejně jako rušení šířené po vedení je díky tomu tlumeno přímo kabelovým rámečkem s vložkami.

 emc-kt.jpg

Produktová řada nabízí několik velikostí rámečků s různým počtem pozic na vložky (od 3 do 10 vložek). Díky tomu lze montáž přizpůsobit individuálním požadavkům a lze ji kombinovat i s jinými produktovými řadami. Pokud například není vyžadována ochrana proti rušení šířenému vzduchem, mohou být nestíněné kabely instalovány do nevodivých vložek KT. Systém průchodek EMC-KEL je tedy velmi variabilní, robustní, spolehlivě upevní kabely proti vytažení, vyniká vysokou hustotou montáže v porovnání s konvenčními EMC průchodkami a významně zkracuje montáž.

Další informace k EMC-KEL naleznete zde.

 emc-kel.jpg

Oskom > Aktuality > Průchodky s ochranou proti EMC rušení