Bezpečnostní systém SAFEMASTER PRO

11.7.2016

Představujeme programovatelný systém SAFEMASTER PRO, který vyhoví složitějším bezpečnostním obvodům. Modulární konstrukce tohoto systému umožňuje efektivní práci s desítkami bezpečnostních prvků v jednom obvodu, konfigurace a diagnostika přitom zůstává přehledná díky jednoduchému grafickému rozhraní.

safeasterpro1.jpg

Modulární systém SAFEMASTER PRO je určen pro obvody v bezpečnostní kategorii 4 dle ČSN EN 954-1, performace level PLe/Cat4 dle EN ISO 13849-1 a SIL 3 dle ČSN EN 62061. Základní jednotka, kterou lze použít samostatně bez rozšiřujících modulů, je vybavena 8 bezpečnostními vstupy, 2 duálními výstupy, bezpečnostní smyčkou pro každý výstup, 4 testovacími výstupy pro kontrolu senzorů, konektorem mini USB pro připojení k počítači, stavovými LED pro všechny funkce, sběrnicí pro komunikaci s rozšiřujícími moduly a vyndavací svorkovnicí pro snadnou výměnu bez drátování. Systém pracuje s bezpečnostními prvky jako jsou STOP tlačítka, světelné závory, čidla, dvouruční spínače, fotobuňky, magnetické zámky, bezpečnostní podložky, koncové spínače a přepínače.

safeasterpro2.jpg

Všechny moduly systému SAFEMASTER PRO mají shodnou šířku 22,5 mm. Sortiment obsahuje vstupní, výstupní i kombinované moduly a sběrnicová rozhraní ProfibusDP, CANopen či DeviceNet. Komunikace jednotlivých prvků systému probíhá po 5 pólové sběrnici In Rail BUS, která se vkládá do standardní elektroinstalační DIN lišty. Konfigurace se provádí na počítači v bezplatném grafickém rozhraní SAFEMASTER PRO designer, ve kterém jsou knihovny bezpečnostních prvků, logických veličin a testovací prostředí. Programování se provádí technikou Drag&Drop, při které se funkční bloky přesouvají pomocí myši. Následné testování lze provádět on-line v grafickém, případně v textovém prostředí. Hotový obvod se pomocí standardního USB kabelu překopíruje na základní jednotku. Pro vyšší flexibilitu lze do jednotky vložit paměťovou kartu, na kterou se automaticky ukládá kopie programu pro snadné přenášení na náhradní jednotku. Přehledový prospekt je k dispozici zde.

Oskom > Aktuality > Bezpečnostní systém SAFEMASTER PRO