Úspěch gymnastek na ME 2016

Firma OS-KOM je hrdá na naše juniorské gymnastky, které na Mistrovství Evropy ve sportovní gymnastice 2016 v Bernu předvedly krásné výkony a obsadily skvělé 10. místo, které je nejlepším výsledkem týmu ČR v posledním desetiletí. I přes zranění největší opory, Anety Holasové, těsně před závodem, podala děvčata stabilní výkony a Vendula Měrková s Kristýnou Brabcovou se probojovaly do finále víceboje nejlepších 24 jednotlivkyň. Vendula Měrková dále obsadila celkové 9. místo na kladině. Díky naší finanční podpoře mohli se závodnicemi do Švýcarska odcestovat všichni trenéři, kteří se podíleli na přípravě, což považujeme za důležité.

Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery

Startu na evropskémšampionátu předcházela série kvalifikačních soutěží. Juniorky z TJ Bohemians, Aneta Holasová, Vendula a Adéla Měrkovy a Kristýna Brabcová, dominovaly všem třem nominačním závodům a vytvořily silné jádro reprezentačního družstva. V prvním kvalifikačním závodě v Brně obsadily první čtyři místa. V druhém, který proběhl v rámci Mistrovství Polska, obsadily první, třetí a šesté místo a v mezistátním čtyřutkání, které se konalo v Praze, opět obsadily všechna první čtyři místa a jednoznačně se tak nominovaly na MEJ. Svojí velmi dobrou formu potvrdily i těsně před odjezdem do Švýcarska na GYM festivalu v Trnavě, kde v mezinárodní konkurenci obsadily první, druhé, čtvrté a páté místo a zvítězily ve všech finálových disciplínách.