Kompaktní bezpečnostní modul UF6925

24.5.2018

Při řešení bezpečnosti elektrických strojů a zařízení se kromě technických norem uplatňují také principy optimalizace. Nejedná se pouze o nákupní podmínky, servisní smlouvy či skladové hospodářství, ale i zastavěný prostor a efektivitu zapojování. Těmto požadavkům se snaží vyhovět i výrobci bezpečnostních komponent. Příkladem je kompaktní bezpečnostní modul UF6925 od společnosti E.DOLD & SÖHNE KG.

uf6925modul.jpg

Štíhlá krabička přístroje o šířce pouze 17,5 mm umožňuje velmi rychlé zapojování pomocí pružinové svorkovnice v předním panelu. Krom svorkovnice je zde ještě trojice LED diod, které signalizují přítomnost napájení a stavy vestavěných bezpečnostních relé K1 a K2. Nastavování se provádí pomocí posuvných přepínačů na zadním panelu. Toto rozmístění prvků zajišťuje rychlou instalaci a brání nežádoucím změnám nastavení. Modul lze použít pro nouzové zastavení, případně jako hlídač bezpečnostních bran s automatickým nebo manuálním restartem až do bezpečnostní kategorie PLe, Cat. 4, SIL 3 dle normy ČSN EN ISO 13849-1. Certifikační agentura TÜV potvrdila nejen úroveň bezpečnosti, ale i použití v průmyslových procesech dle ČSN EN 61511 a v obvodech kotlů dle ČSN EN 50156-1.

uf6925schema.jpg

Technické parametry modulu UF6925 jsou uzpůsobeny požadavkům náročných provozů, jako jsou drážní aplikace, spalovací procesy, záložní bateriové systémy nebo mobilní zařízení. Napájecí napětí je v širokém intervalu DC 8 - 36 V, trojice nuceně vedených kontaktů na výstupu lze volit v konfiguraci 3NO nebo 2NO+1NC, spotřeba modulu nepřekračuje 2,2 W a rozsah pracovních teplot je od -20° do 55° C. Vnitřní obvod jednotky obsahuje přepěťovou ochranu a kontrolu příčného zkratu na vstupu (lze vypnout pomocí přepínače na zadní straně modulu). Mechanická životnost přístroje přesahuje 40 x 106 spínacích cyklů s maximální četností 1200 cyklů za hodinu. Kompletní technické podklady naleznete zde.

Oskom > Aktuality > Kompaktní bezpečnostní modul UF6925